بهترین منابع آموزش پایتون

زمان مطالعه: 13 دقیقه

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه انتخاب بهترین منابع آموزش پایتون از میان صدها و حتی هزارها دوره آموزش آنلاین پایتون، کتاب‌ آموزش پایتون، برنامه نویسی پایتون و ….. به‌شدت سخت شده است. شما وقتی شروع به یادگیری کد نویسی می‌کنید، نمی‌خواهید زمان خود را در دوره‌های آموزشی اشتباه و پلتفرم‌های یادگیری به‌دردنخور تلف کنید. انتخاب بهترین منبع آموزش پایتون یا بهترین دوره آموزش آنلاین پایتون می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند. همچنین وقتی بدانید که بهترین منابع برای استفاده از به صورت رایگان نیز وجود دارد، در پول خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

در این پست از تکوان ۲۴ ما قصد داریم بهترین منابع آموزش پایتون را در قالب دوره‌های آموزشی آنلاین پایتون و همچنین کتاب‌های آموزش پایتون معرفی کنیم. شایان‌ذکر است دوره‌ها و کتاب‌های معرفی‌شده در این پست تماماً از منابع و رفرنس‌های خارجی معتبر هستند.

چرا باید پایتون را در سال ۲۰۲۱ یاد بگیرید؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین منابع آموزش پایتون برای شروع یادگیری برویم، اجازه دهید چند مزیت مهم پایتون را نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی در نظر بگیریم. اگر قصد دارید برنامه‌نویسی را یاد بگیرید تا یک توسعه‌دهنده وب شوید، پایتون یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری است.

درواقع، پایتون یکی از بهترین زبان‌ها برای یادگیری برای توسعه وب، یادگیری ماشین، بازی‌سازی، ساخت اپلیکیشن، هک و امنیت و… است. این زبان چندمنظوره است و یادگیری آن برای مبتدیان نسبتاً آسان است. نحو آن بسیار شبیه به انگلیسی است، بنابراین یادگیری آن مخصوص با بهترین منابع آموزش پایتون که قرار است معرفی کنیم آسان‌تر است.

همچنین پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سراسر جهان است. منابع یادگیری زیادی وجود دارد و بازار کار آن نیز بسیار سودآور و رو به رشد است. درواقع، با توجه به حجم جستجو در گوگل، پایتون زبان شماره ۱ در سال ۲۰۲۱ است و محبوبیت آن به‌سرعت در حال افزایش است:

آمار جستجوی پایتون در سال ٢٠٢١روند مثبت به این معنی است که هزاران منابع آموزش پایتون عالی را به‌صورت آنلاین پیدا خواهید کرد. همچنین وقتی با پایتون به مشکل خوردید، یک جامعه جهانی بزرگ وجود دارد که می‌توانید به آن مراجعه کنید. هر سؤالی که ممکن است داشته باشید قبلاً به‌صورت آنلاین پرسیده شده و پاسخ‌داده‌شده است.

کاربردهای زبان برنامه‌نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی است و در صنایع و فن‌آوری‌های روز دنیا از آن به‌وفور استفاده‌شده است. ازجمله مهم‌ترین کاربردهای زبان پایتون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توسعه وب
 • علم داده
 • بازی‌سازی
 • ساخت اپلکیکیشن
 • هک و امنیت
 • هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
 • اینترنت اشیاء
 • پردازش متن و تصویر
 • و…

کاربردهای گسترده و فراوان زبان پایتون ما را مستلزم می‌کند که به دنبال بهترین منابع آموزش پایتون بگردیم و هر جور شده این زبان پرکاربرد یاد بگیریم.

چگونه یادگیری پایتون را شروع کنیم؟

اکنون‌که به اهمیت پایتون تا حدود زیادی پی بردیم، بنابراین چگونه می‌توانیم یادگیری پایتون به‌صورت آنلاین شروع کنیم؟ خوشبختانه، این روزها مجبور نیستید سال‌ها را در دانشگاه و آموزشگاه‌های مختلف دوره بگذرانید و هزینه‌های زیادی را صرف کنید.

بهترین مکان برای یادگیری پایتون کامپیوتر و گوشی شما است. شما کافی است که در زیر یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌صورت آنلاین یا آفلاین را انتخاب کنید و با جدیت آن را دنبال کنید. همراه دیدن این آموزش‌ها پیشرفت خود را ردیابی کنید، پروژه‌های معنادار بسازید و با آن‌ها یک نمونه کار به‌صورت گام‌به‌گام ایجاد کنید تا با این منابع آموزش پایتون، به یک برنامه‌نویس ماهر در پایتون تبدیل شوید.

اگر شما هیچ پیش‌زمینه‌ای از پایتون ندارید، بهتر است ابتدا از طریق منابع آموزش پایتون برای مبتدی‌ها شروع کنید و سپس به دنبال دوره‌های حرفه‌ای بروید. بهترین روش یادگیری پایتون این است که شما حداقل دو منبع باکیفیت را انتخاب کنید و آن‌ها را بگذرانید. منابعی که در ادامه معرفی خواهند شد، از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آیند و طبق بازخورد دانشجوها به‌عنوان بهترین منابع پایتون معرفی‌شده‌اند.

بهترین منابع برای یادگیری پایتون در سال ۲۰۲۱

در زیر فهرستی از بهترین منابع آموزش پایتون آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها به بهترین شکل ممکن برای تبدیل‌شدن به یک متخصص درجه‌یک پایتون استفاده کنید. ما هرکدام از این منابع آموزش پایتون را به‌صورت مختصر موردنقد و بررسی قرار می‌دهیم تا شمارا در انتخاب بهترین منابع یادگیری پایتون راهنمایی کنیم.

بهترین منابع بادگیری پایتونآموزش پایتون (Python.org)

آموزش پایتون در Python.org مستند رسمی پایتون است. این مستند یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است که شمارا با بسیاری از مفاهیم و ویژگی‌های اساسی پایتون آشنا می‌کند و به شما ایده خوبی از سبک و طعم زبان می‌دهد.

همه تمرین‌ها را می‌توان در مفسر پایتون اجرا کرد و می‌توانیدمحتوای آن را به‌صورت آفلاین نیز بخوانید. پس‌ازاین راهنما، درک اولیه خوبی از خواندن و نوشتن برنامه‌های پایتون خواهید داشت؛ بنابراین، این دوره آموزش پایتون یک منبع پایه یادگیری پایتون به‌حساب می‌آید و شمارا به‌صورت اصولی و گام‌به‌گام با پایتون آشنا می‌کند.

https://docs.python.org/3/tutorial/index.html

یادگیری پایتون ۲ (Codecademy)

یادگیری پایتون 2 (Codecademy) از بهترین منابع آموزش پایتونCodecademy یکی از بهترین منابع آموزش پایتون ۲ و به‌صورت کلی برای یادگیری پایتون و کد نویسی است. با Codecademy می‌توانید مجموعه‌ای از دوره‌های پایتون را پیدا کنید. این منابع آموزش پایتون در این وب‌سایت برای مبتدیان کاملاً عالی هستند و می‌توانید بلافاصله شروع به یادگیری کنید. همچنین همه‌چیز در مرورگر شما اجرا می‌شود، بنابراین نیازی به نصب نرم‌افزاری روی رایانه خود ندارید.

تنها نقطه‌ضعف Codecademy این است که این دوره به شما Python 2 می‌آموزد. نسخه جدیدتر Python 3 به‌عنوان یک دوره پولی در آن موجود است؛ اما این را بدانید: پایتون ۲ هنوز به‌طور گسترده استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک مرجع کامل آموزش پایتون ۲ می‌گردید، بدون شک این دوره یکی از بهترین منابع آموزش پایتون ۲ به‌حساب می‌آید.

https://mikkegoes.com/codecademy-learn-python

مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر (Udacity)

مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر (Udacity) از بهترین منابع آموزش پایتونمقدمه‌ای علوم کامپیوتر در Udacity یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون به‌صورت آنلاین است. شما با این منبع پایتون یاد خواهید گرفت که چگونه مسائل را مانند یک برنامه‌نویس از طریق طیف گسترده‌ای از تمرینات عملی حل کنید. این دوره همچنین به شما می‌آموزد که چگونه کامپیوترها کار می‌کنند و چگونه می‌توانید برنامه‌های بهتری در آینده بنویسید. وقتی این اصول علوم کامپیوتر را درک کردید، می‌توانید کد نویسی را سریع‌تر یاد بگیرید.

در این منبع آموزش پایتون، مدرس کار کاملی را در توضیح هر موضوع به‌وضوح انجام می‌دهد. در هیچ نقطه‌ای احساس تنهایی نخواهید کرد. بعد از هر فیلم آموزشی ویدیویی پایتون در این دوره، شما این شانس رادارید که ازآنچه یاد گرفته‌اید استفاده کنید و آن را برای حل یک مسئله عملی با پایتون به کار ببرید. با پیشرفت دوره، شما یک موتور جستجوی کوچک به‌صورت گام‌به‌گام خود را خواهید ساخت. به‌عنوان یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون، استفاده از این دوره نیز توصیه می‌شود.

https://www.udacity.com/course/intro-to-computer-science–cs101

مسیر پایتون (Team Treehouse)

مسیر پایتون (Team Treehouse) یکی از بهترین منابع آموزش پایتونTeam Treehouse یک مسیر و نقشه راه کامل پایتون را برای هرکسی که علاقه‌مند به یادگیری پایتون است ارائه می‌دهد. در این دوره آموزش پایتون، با کمک یک مربی که درواقع چند کتابخانه محبوب پایتون ایجاد کرده است، نحوه کار پایتون، نحوه نوشتن کد خوب با آن و نحوه کار با پایگاه داده را خواهید آموخت. مزیت این دوره به‌وضوح محتوای باکیفیت بالا همراه با سخنرانی‌های ویدیویی و تمرین‌های کدگذاری تعاملی است و از این لحاظ یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آید.

علاوه بر این، شما می‌توانید مطمئن باشید که برای سؤالات و مشکلات خود در مسیر یادگیری پایتون در انجمن‌های مرتبط با این دوره راهنمایی پیدا خواهید کرد. این دوره مانند یک کیت شروع همه‌کاره پایتون برای همه‌کسانی است که علاقه‌مند به یادگیری یکی از قدرتمندترین و همه‌کاره‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی این روزها هستند. اگر فقط به دنبال یک دوره آنلاین پایتون هستید، ممکن است این دوره بهترین منابع آموزش پایتون برای شما باشد.

https://mikkegoes.com/treehouse-learn-python

پایتون یک‌ماهه یا One Month Python

پایتون یک‌ماهه یا One Month Python از بهترین منابع پایتونOne Month Python یک مقدمه ۳۰ روزه برای کد نویسی با پایتون و یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان است. شما با این دوره پایتون فقط در ۳۰ روز مهارت‌های یک توسعه‌دهنده پایتون سطح متوسط ​​را به دست خواهید آورد. شما به معنای واقعی کلمه از یک تازه‌کار به توانایی مدیریت و ساخت پروژه‌های پایتون خواهید رسید.

شما با این دوره در طول ۳۰ روز آموزش پایتون، حدود ۵۰ درصد از وقت خود را با ویدیوهای آنلاین و ۵۰ درصد دیگر را با «همکلاسی‌های» خود از طریق کانال Slack سپری می‌کنید. درمجموع، اگر به دنبال یک بوت کمپ همه‌کاره پایتون برای مبتدیان هستید، یک ماه پایتون را بررسی کنید.

https://mikkegoes.com/one-month-python

مبانی برنامه‌نویسی با پایتون (Udacity)

مبانی برنامه‌نویسی با پایتون (Udacity) از بهترین منابع پایتوناین‌یک دوره دیگر از Udacity است که برای مبتدیان برنامه‌نویسی یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون است. این دوره شمارا با برنامه‌نویسی‌اشی گرا آشنا می‌کند و در هر درسی که می‌گذرانید با انجام پروژه‌های کوچک اصول برنامه‌نویسی پایتون را یاد خواهید گرفت.

این دوره به‌جای جهش‌های بزرگ در طول مسیر با گام‌های کوچک پیش می‌رود. شما با این منبع آموزش پایتون هم‌زمان یاد خواهید گرفت و تمرین خواهید کرد و می‌توانید سرعت خود را متناسب با مهارت‌ها و برنامه خودتنظیم کنید.

لینک سایت

۳۰ روز پایتون (Udemy) یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان

30 روز پایتون (Udemy) یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان۳۰ Days of Python یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان مطلق است. برای گذراندن دوره به‌هیچ‌عنوان نیازی به تجربه برنامه‌نویسی ندارید و شما با خیال راحت به یادگیری پایتون خواهید پرداخت. جاستین، مدرس دوره، در طول دوره به‌خوبی مراقب یادگیری شما خواهد بود. شما همیشه او را در کنار خودخواهید داشت و پایتون را به‌صورت گام‌به‌گام همراه با تمرین‌های عملی یاد خواهید گرفت.

از طریق بیش از ۹ ساعت سخنرانی ویدیویی، یاد خواهید گرفت که چگونه داده‌ها را از تقریباً هر وب سراچه به‌صورت آنلاین خراش دهید، چگونه برنامه‌های پایتون خود را بسازید و چگونه با پایتون روی پروژه‌های پیشرفته‌تر مانند ساختن برنامه‌های وب از ابتدا با پایتون کارکنید. به‌صورت کلی برای افراد مبتدی این دوره یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

https://mikkegoes.com/udemy-30-days-of-python

آموزش پایتون ۳ (SoloLearn)

آموزش پایتون 3 (SoloLearn) از منابع آموزش پایتونSoloLearn یکی از منابع آموزش پایتون است که آموزش گام‌به‌گام پایتون را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای یادگیری پایتون متناسب با سرعت خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در این دوره ثبت‌نام کنید و می‌توانید بلافاصله شروع به یادگیری کنید.

در این دوره پایتون هر درس دارای یک مسابقه عملی است و آن‌ها شمارا تشویق می‌کنند که آنچه قبلاً آموخته‌اید را به‌صورت عملی پیاده‌سازی کنید. این دوره یکی از ساده‌ترین و ساختاریافته‌ترین منابع آموز پایتون است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

کتاب آموزش پایتون Python Crash

کتاب آموزش پایتون Python Crash از منابع خوب پایتونقطعاً می‌توانیم بگویم که Python Crash Course یک کتاب عالی برای برنامه‌نویسی برای تازه‌کارهای مطلق در پایتون است. این کتاب پایتون هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های آموزش پایتون از آن یاد می‌شود و به یک منبع عالی برای یادگیری پایتون تبدیل‌شده است.

با کتاب Python Crash Course، در قسمت اول کتاب با نحو و ویژگی‌های پایتون آشنا خواهید شد. پس‌ازآن، بخش دوم به شما امکان می‌دهد مهارت‌های خود را با سه پروژه مختلف در دنیای واقعی آزمایش کنید. اگر به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌مند هستید و حوصله ویدیوهای آموزشی را ندارید، قطعاً این کتاب یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای شما خواهد بود.

با پایتون اختراع کنید یا Invent with Python

Invent with Python یکی از بهترین منابع آموزش پایتونInvent with Python نیز یک کتاب آموزش پایتون است. این کتاب آموزش پایتون یادگیری آنلاین پایتون را برای همه آسان می‌کند و در چهار جلد یا بهتر است بگوییم در چهار نسخه ارائه‌شده است. هر یک از آن‌ها یک منطقه تمرکز خاص برای استفاده از پایتون برای حل مشکلات و نوشتن برنامه‌ها دارند. تا زمانی که آموزش‌ها را تمام کنید، می‌توانید از پایتون برای پروژه‌های خود استفاده کنید.

با این منبع آموزش پایتون می‌توانید یاد بگیرید که چگونه وظایف را در کامپیوتر خود خودکارکنید، چگونه بازی‌های ویدیویی خود را توسعه دهید، یا چگونه پیام‌ها را رمزگذاری کنید و رمزهای رمز را هک کنید. این کتاب نیز در رده کتاب‌های پایتون یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

LearnPython.org

منبع آموزش آنلاین پایتونوب‌سایت LearnPython.org آموزش تعاملی و مقدمه‌ای عالی از پایتون برای مبتدیان ارائه می‌دهد. هدف اصلی این برنامه برای هرکسی است که علاقه‌مند به یادگیری پایتون برای علم داده و تجزیه‌وتحلیل است و در این زمینه یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آید.

شما چه یک برنامه‌نویس باتجربه باشید و چه تازه‌کار با کد نویسی را شروع کرده‌اید، این آموزش‌ها به شما کمک می‌کند تا تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را با استفاده از پایتون را یاد بگیرید. این منبع آموزش پایتون با اصول اولیه شروع می‌کند و شمارا با نحو و سایر موارد فنی آشنا می‌کند. پس‌ازآن، شمارا برای آموزش‌های پیشرفته‌تر آماده می‌کند.

https://www.learnpython.org/

کلاس پایتون گوگل

کلاس پایتون گوگل از منابع آموزش پایتونبله درست متوجه شدید، شما همچنین می‌توانید پایتون را به‌صورت آنلاین با گوگل یاد بگیرید! ازآنجایی‌که خود گوگل از کدهای زیادی که با پایتون نوشته‌شده است، پشتیبانی می‌کند، از آموزش پایتون و انجمن آن پشتیبانی می‌کند و به من و شما کمک می‌کند تا زبان را یاد بگیریم. این کلاس نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به شمار می‌رود.

این کلاس رایگان برای کسانی است که مایل به یادگیری آنلاین پایتون هستند و کمی تجربه برنامه‌نویسی دارند. این کلاش آموزش پایتون شامل ویدئوهای سخنرانی و مطالب نوشته‌شده و همچنین تمرین‌های کد نویسی فراوان برای تمرین کد نویسی پایتون است.

شما با این دوره پایتون با راه‌اندازی پایتون و نصب آن بر روی کامپیوتر خود شروع خواهید کرد. سپس، با پایتون آشنا می‌شوید و به مطالب چالش‌برانگیزترمی‌روید. این کلاس به‌صورت یک دوره فشرده ۲ روزه طراحی‌شده است، پس‌ازآن شما درک اولیه خوبی از پایتون و نحوه استفاده از آن برای پروژه‌های خودخواهید داشت. این شاید بهترین منبع آموزش پایتون ازنظر وضوح، ساختار و تنوع محتوا باشد.

https://developers.google.com/edu/python/

Python The Hard Way (LPTHW) یا پایتون از راه سخت

کتاب پایتون از راه سختLearn Python The Hard Way یا به‌اصطلاح پایتون از راه سخت یک منبع قوی برای شروع یادگیری پایتون است. این به‌عنوان مقدمه‌ای برای برنامه‌نویسی به‌طورکلی عمل می‌کند و از تکنیکی به نام دستورالعمل استفاده می‌کند که برای ایجاد یک مهارت از طریق تکرار طراحی‌شده است.

اما نگران اسم آن نباشید، سخت نیست! درواقع، این روش برای مبتدیان می‌تواند عالی باشد، زیرا اطمینان حاصل می‌کند که می‌توانید قبل از شروع به موضوعات پیچیده‌تر، مهارت‌های خود را به‌آرامی تقویت کنید. این منبع یک کتاب آموزش پایتون است که از راهی متفاوت پایتون را به شما آموزش می‌دهد و یکی از متفاوت‌ترین و بهترین منابع آموزش پایتون است.

آموزش پایتون (After Hours Programming)

After Hours Programmingاگر شما در پایتون کاملاً مبتدی هستید و به دنبال بهترین منبع آموزش پایتون هستید، این منبع به شما کمک می‌کند تا به بهترین شیوه پایتون را شروع کنید! این منبع آموزش پایتون دارای تمام اجزای اصلی و فنی است که به‌وضوح برای مبتدیان توضیح داده‌شده است.

شما با یادگیری در مورد متغیرها شروع می‌کنید و بعداً در طول این آموزش‌های ساده پایتون به توابع، لیست‌ها و کلاس‌ها می‌روید. درنهایت، می‌توانید مهارت‌های خود را با Quiz سریع Python در انتها آزمایش کنید. این منبع نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

http://www.afterhoursprogramming.com/tutorial/Python/Overview/

آموزش برنامه‌نویسی پایتون (Programiz)

Programiz یکی از منابع آموزشی پایتونراهنمای برنامه‌نویس پایتون Programiz یک آموزش عالی پایتون برای مبتدیان است. این دوره نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است که این زبان را به‌عنوان یک‌زبان برنامه‌نویسی از ابتدا به شما معرفی می‌کند. این راهنما از آموزش‌های واضح برای توضیح تمام جنبه‌های مهم کد نویسی با پایتون استفاده می‌کند.

بنابراین، شما با یک مقدمه و سپس کنترل جریان، توابع، انواع داده‌های بومی، مدیریت فایل، اشیاء و کلاس‌ها و غیره شروع می‌کنید. درمجموع، یک راهنمای جامع و کامل برای هرکسی که علاقه‌مند به یادگیری پایتون است.

تمرین پایتون: تمرینات پایتون مبتدی

تمرینات پایتون مبتدی از منابع یادگیری پایتوناین مجموعه تمرینات ساده اما مفید راهی عالی برای مبتدیان برای یادگیری آنلاین پایتون است و اگر شما قبلاً کمی به پایتون مسلط باشید این منبع یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای شما است. این مجموعه‌ای از مشکلات عملی است که باید با پایتون حل کنید. هرکدام با یک بحث کوتاه در مورد یک موضوع خاص و همچنین لینکی به راه‌حل بعد ارائه می‌شود.

http://www.practicepython.org/

Think Python: چگونه مانند یک دانشمند کامپیوتر فکر کنیم

think python

برای کسانی از شما که بیشتر به کتاب علاقه دارند تا دوره‌های آنلاین، Think Python یک کتاب عالی برای شروع و یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون در رده کتاب است. این‌یک راهنمای عملی است که شمارا قدم به ‌قدم در زبان پایتون راهنمایی می‌کند.

شما با اصول اولیه پایتون شروع می‌کنید و سپس به سراغ توابع، ساختارهای داده و برنامه‌نویسی‌اشی گرا می‌روید. هر فصل دارای تمرین‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا با انجام و آزمایش تمام مفاهیم برنامه‌نویسی مختلف در حین یادگیری آن‌ها، آن‌ها را یاد بگیرید.

آموزش پایتون (Pythonspot)

دوره های آموزش آنلاین پایتون

Pythonspot یک آموزش کامل برنامه‌نویسی پایتون را برای مبتدیان و توسعه‌دهندگان حرفه‌ای گردآوری کرده است. این مجموعه خوبی از آموزش‌ها و بینش‌ها است که در چندین گروه مختلف طبقه‌بندی می‌شوند و یکی از بهترین منابع آموزش پایتون بوده که برای همه سطوح مناسب است.

ابتدا با پایتون به‌عنوان یک‌زبان برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید. در ادامه، به یادگیری بیشتر در مورد توسعه وب با پایتون، ساخت بازی‌ها و موارد دیگر پیشرفت می‌کنید.

https://pythonspot.com/en/

آموزش آنلاین پایتون (Tutorialspoint)

آموزش آنلاین پایتون Tutorialspoint

آموزش پایتون در Tutorialspoint یک راهنمای عالی دیگر برای مبتدیان برای یادگیری آنلاین پایتون است. ابتدا به تاریخچه و ویژگی‌های اصلی پایتون نگاه می‌پردازید. سپس، شما این شانس را خواهید داشت که نحوه استفاده از پایتون را یاد بگیرید. با آموزش پایه شروع کنید و بعداً به آموزش پیشرفته بروید. این منبع نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است که بازخورد بسیار خوبی دارد.

آموزش پایتون Snakify.org

آموزش پایتون Snakify.org

Snakify.org یک وب‌سایت سرگرم‌کننده برای یادگیری آنلاین پایتون و تمرین آن با مجموعه‌ای از تمرینات مختلف است. هر درس دارای سه بخش تئوری، مرحله و مسائل است. اگر به دنبال تنوع در آموزش هستید و از منابع سرد و خشک خسته شده‌اید، این منبع یکی از بهترین منابع آموزش پایتون با جنبه سرگرمی به‌حساب می‌آید.

شما با این دوره تمرینات تعاملی را مستقیماً در مرورگر خود با Snakify انجام خواهید داد؛ بنابراین، برای شروع نیازی به نصب هیچ‌چیزی در کامپیوتر خود ندارید؛ و شما می‌توانید تمرین پایتون خود را در هر زمان و مکانی ادامه دهید.

پایتون فول استک

پایتون فول استک از بهترین منابع آموزش پایتونFull Stack Python یک کتاب است که برای توسعه‌دهندگانی طراحی‌شده است که برخی از مهارت‌ها و دانش پایتون رادارند.

این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های پایتون خود را به سطح بعدی ببرید و یک برنامه وب در مقیاس کامل بسازید. شما گام‌به‌گام هر ماژول لازم را برای ایجاد، استقرار و اجرای برنامه‌های وب پایتون خود مرور خواهید کرد. این منبع نیز شمارا تا حرفه‌ای شدن در پایتون راهنمایی می‌کند و یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون است.

چالش پایتون

چالش پایتون از منابع پایتونچالش پایتون یک چالش پازل چند سطحی است که در آن با حل مسائل مختلف با استفاده از مهارت‌های پایتون، پایتون را به‌صورت آنلاین یاد می‌گیرید. اگر این سبک محتوا و آموزش را دوست دارید احتمالاً این بهترین منابع آموزش پایتون برای شما باشد.

اگر تابه‌حال برنامه‌نویسی نکرده‌اید، این منبع احتمالاً کمی برای شما مشکل خواهد بود. بااین‌حال، اگر شما کمی با پایتون آشنایی دارید و مبتدی نیستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که چالش را طی کنید. زمانی که پایتون را به‌صورت آنلاین یاد می‌گیرید، هر زمان که راه‌حلی برای مشکلی که با آن دست‌وپنجه نرم کرده‌اید پیدا کردید، به عقب برگردید و ببینید آیا می‌توانید آن را حل کنید. چالش پایتون قطعاً چالش‌برانگیز و دشوار است – درعین‌حال سرگرم‌کننده و باارزش!

نتیجه نهایی: بهترین منابع پایتون برای یادگیری در سال ۲۰۲۱

امیدواریم با این راهنما، دوره یا آموزشی را پیداکرده باشید که مناسب شما باشد. همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، اکنون یادگیری پایتون به‌صورت آنلاین با همه منابع مختلف به‌صورت آنلاین آسان‌تر از همیشه است و شما می‌توانید به‌راحتی به بهترین منابع آموزش پایتون دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از لیست بالا یکی از بهترین منابع آموزش پایتون را برای خود انتخاب کنید. فقط به خاطر داشته باشید که در یک‌زمان روی یک دوره یا کتاب تمرکز کنید و حتماً دوتا از بهترین‌ها را برای خود هم‌زمان پیش ببرید.

درحالی‌که در حال گذراندن درس‌ها و فصل‌های خود هستید همراه آن‌ها تمرین کنید. هنگامی‌که یک ویدیو یا یک‌فصل کتاب را به پایان می‌رسانید، سعی کنید آنچه را که به‌تازگی آموخته‌اید به کار ببرید. یک برنامه کوچک پایتون بدون کمک مدرس دوره خود بنویسید. در مورد آنچه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید یادداشت‌برداری کنید و دوباره آن ویدیوها را تماشا کنید.

امیدوارم از این مقاله آموزشی لذت برده باشید. در صورت علاقه به آموزش پایتون می‌توانید در دوره‌های پایتون آکادمی تکوان ۲۴ شرکت کنید.

‫2 نظر

 • Atiemt گفت:

  چقدر مطالب جامع و کامل هست بسیار مفید بود ممنون از محتوای عالیتون👌👌👌

 • Bardia گفت:

  👌👌👌👌

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *