تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern

زمان مطالعه: 3 دقیقه
تست نفوذ با فرن

آنچه در این مقاله می‌خوانید

Fern یک ابزار کرکر وای فای مبتنی بر پایتون است که برای اهداف امنیتی استفاده می‌شود. این برنامه قادر به شکستن و بازیابی کلیدهای WEP/WPA/WPS و همچنین اجرای سایر حملات مبتنی بر شبکه بر روی شبکه‌های وایرلس یا اترنت است. ابزار به‌عنوان یک ابزار متن‌باز در دسترس است. در این مقاله، ما در خصوص تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern  توضیح می‌دهیم. همچنین یک  WPA dictionary attack را با استفاده از نسخه متن‌باز نشان خواهیم داد.

تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern

بعد از نصب و باز کردن برنامه با پنجره زیر باز می‌شود.

تست نفوذ وایرلس با ابزار Fernحال در اینجا در گزینه اول کاربر می‌تواند اینترفیس وایرلس را از منو انتخاب کند. در اینجا، ما اینترفیس Wlan0 را انتخاب کرده‌ایم. همان‌طور که می‌بینید Fern در اینجا به‌طور خودکار رابط Wlan0 را در حالت مانیتور قرار داده است. (نیاز به کارت شبکه باقابلیت packet injection دارد. ).

 

شروع فرآیند تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern

حالت مانیتور در تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern

کارت‌های شبکه به‌طور پیش‌فرض فقط برای ضبط بسته‌هایی طراحی شده‌اند که قرار است به یک دستگاه خاص دسترسی پیدا کنند. حالت مانیتور اساساً یک حالت بی‌قاعده برای شبکه‌های بی‌سیم است. این حالت به آداپتورهای Wi-Fi اجازه می‌دهد تا مدیریت Wi-Fi، داده‌ها و بسته‌های کنترلی را بدون نیاز به ارتباط با آن access point دریافت کنند.

از این رو، می‌توانیم بفهمیم که فایل‌های pcap خام را می‌توان توسط یک آداپتور بی‌سیم در حالت مانیتور ضبط کرد و می‌توان از آنها برای هک استفاده کرد. بعد از انخاب اینترفیس access point ها را اسکن می‌کنیم.

ّابزار کرک پسورد وایفایFern_2

توجه کنید که ما درمجموع ۱۸ access point را اسکن کرده‌ایم.

ابزارهای تست نفوذ وایرلسشروع حمله با ابزار Fern

اکنون می‌توانیم روی access point کشف‌شده کلیک کنیم. یک فایل dictionary را انتخاب کنیم و با dictionary انتخابی خود بر روی شروع حمله کلیک کنیم. به همین سادگی. همان‌طور که می‌بینید ما یک credential داریم و رمز عبور SSID را در زیر دریافت کرده‌ایم.

تست نفوذ وایرلس با fernلطفاً توجه داشته باشید که این برنامه فقط قادر به کرک کردن کلیدهای WPA/WEP/WPS است.

این مقاله از منبع hackingarticles ترجمه شده است.

امیدوارم از مقاله‌ی تست نفوذ وایرلس با ابزار Fern لذت برده باشید. در صورت علاقه به آموزش تست نفوذ شبکه می‌توانید در دوره‌های تست نفوذ شبکه آکادمی تکوان ۲۴ شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *