آموزش نصب کالی لینوکس روی Virtual Box

زمان مطالعه: 7 دقیقه

آنچه در این مقاله می‌خوانید

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نصب کالی لینوکس روی Virtual box آشنا کنیم 

کالی لینوکس یک توزیع لینوکس از دبیان است که برای تست نفوذ و امنیت طراحی و ساخته شده است. با بیش از ۶۰۰ ابزار و برنامه از پیش نصب شده مختص تست نفوذ، به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های مورد استفاده برای تست های امنیتی شهرت پیدا کرد.

به عنوان یک پلتفرم تست امنیت، بهتر است Kali را به عنوان یک ماشین مجازی (Virtual machine) در VirtualBox نصب کنید. با آموزش نصب کالی لینوکس روی Virtual Box همراه ما باشید.
پیشنیاز ها:
حداقل ۲۰ گیگ فضا برای نصب
حداقل ۲ گیگ رم
نرم افزار مجازی سازی (virtual box )
در این مقاله ما از virtual box برای نصب کالی لینوکس استفاده می‌کنیم.

دانلود فایل ISO کالی لینوکس

در بخش دانلودهای وب سایت رسمی کالی لینوکس، روی گزینه bare metal کلیک کنید و installer آن را پیدا کنید. این image ها هر چند ماه یکبار آپلود می شوند و آخرین نسخه های رسمی را ارائه می دهند. در مرحله بعدی. بسته به سیستمی که دارید، نسخه ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی را دانلود کنید.

ساخت virtual machine (ماشین مجازی) برای کالی لینوکس

پس از دانلود  image   یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید و Kali را به عنوان سیستم عامل آن وارد کنید.

VirtualBox Manager را اجرا کنید و روی نماد New کلیک کنید.

نصب کالی لینوکس روی Virtual box

یک پنجره پاپ آپ برای ایجاد یک ماشین مجازی جدید ظاهر می شود. یک نام و یک پوشه مقصد را مشخص کنید. نوع و نسخه به طور خودکار بر اساس نامی که ارائه می کنید تغییر می کند. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات با بسته ای که دانلود کرده اید مطابقت دارد و روی Next کلیک کنید.

create virtual machine

انتخاب کنید که چقدر حافظه به ماشین مجازی اختصاص داده شود و روی Next کلیک کنید. تنظیمات پیش فرض برای لینوکس ۲۰۴۸ مگابایت است. با این حال، این بسته به نیازهای فردی شما متفاوت است.

memory size

گزینه پیش فرض Create a new virtual disk now است. برای ادامه روی Create کلیک کنید. از طرف دیگر، می توانید از یک فایل هارد دیسک مجازی موجود استفاده کنید یا تصمیم بگیرید که اصلاً آن را اضافه نکنید.

create virtual hard disk

به نوع فایل پیش فرض برای هارد دیسک مجازی جدید، VDI (VirtualBox Disk Image) ادامه دهید. برای ادامه بر روی Next کلیک کنید.

hard disk VDI

بین اندازه Dynamically allocated و Fixed انتخاب اول اجازه می دهد تا هارد دیسک جدید بیشتر شود و فضای اختصاص داده شده به آن را پر کند. دومی، اندازه ثابت، از همان ابتدا از حداکثر ظرفیت استفاده می کند. روی Next کلیک کنید.

hard disk size

نام و محل ذخیره هارد دیسک مجازی را مشخص کنید. مقدار داده فایلی را که VM مجاز است روی هارد دیسک ذخیره کند، انتخاب کنید. ما توصیه می کنیم حداقل ۸۰ گیگابایت به آن بدهید. برای اتمام روی Create کلیک کنید.

hard disk size _2

 

پیکربندی تنظیمات ماشین مجازی برای نصب کالی لینوکس

یک ماشین مجازی را انتخاب کنید و روی Setting icon کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که VM صحیح را انتخاب کرده اید و در سمت راست جزئیات برای کالی لینوکس نمایش داده می شود.

setting overview

پنجره تنظیمات، به سربرگ General > Advanced بروید. تنظیمات Shared Clipboard و Drag’n’Drop را به Bidirectional تغییر دهید. این ویژگی به شما امکان کپی و پیست کردن بین دستگاه میزبان و مهمان را می دهد.

vb 09

به System > Motherboard بروید. ترتیب راه‌اندازی را طوری تنظیم کنید که از Hard Drive شروع شود و به دنبال آن Optical. تیک فلاپی را بردارید چون غیر ضروری است.

motherboard setting

در همان پنجره به تب Processor بروید. برای افزایش عملکرد، تعداد پردازنده ها را به ۲ افزایش دهید. در همان زمان، Extended Features را برای فعال کردن PAE/NX نیز فعال می کنیم.

Extended Features

در قسمت Display -> Screen، مطمئن می شویم که video memory روی ۱۲۸ مگابایت تنظیم شده باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که مطمئن شوید که Accelerated 3D graphics غیرفعال است، زیرا گزارش شده است که باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

VGA setting

در نهایت نمای کلی setting به شکل زیر می‌شود.

setting overview_2

روی Start کلیک می‌کنیم. و با این مضمون مواجه می شویم که آیا می خواهیم image را برای استفاده به عنوان start-up disk نصب کنیم. ما می خواهیم به جای یک درایو فیزیکی، از Image کالی خود استفاده کنیم، بنابراین icon را در کنار drop down انتخاب می کنیم.

iso image mount

یک پاپ آپ جدید باز می شود، Optical Disk Selector. اکنون Add را فشار می دهیم، سپس به مسیری که ISO ما قرار دارد می‌رویم.

choose image file

پس از فشار دادن Open، می توانیم اضافه شدن آن را مشاهده کنیم، بنابراین مطمئن می شویم که انتخاب شده است و روی Choose کلیک می‌کنیم.

choose image_2

تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که Start را فشار دهید.

start

فرآیند نصب کالی لینوکس برروی Virtual box

برای شروع نصب، با محیط نصب انتخابی خود بوت کنید. Graphical install یا Install (Text-Mode) را انتخاب کنید. در اینجا، Graphical install را انتخاب کردیم.

boot installer

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید این هم برای فرآیند راه اندازی و هم برای زمانی که از کالی لینوکس استفاده می کنید استفاده می شود.

setup language

موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید.

setup location

پیکربندی صفحه کلید خود را انتخاب کنید.

keyboard configuration

در Setup اینترفیس های شبکه شما را بررسی می‌کند، به دنبال یک سرویس DHCP می‌گردد و سپس از شما می‌خواهد که یک نام میزبان برای سیستم خود وارد کنید. در مثال زیر، ما kali را به عنوان نام میزبان خود وارد کرده‌ایم.

set hostname

می‌توانید به صورت اختیاری یک Domain Name پیش‌فرض برای استفاده از این سیستم ارائه دهید.

domain name

در مرحله بعد، حساب کاربری سیستم (نام کامل، نام کاربری و رمز عبور قوی) را ایجاد کنید.

set full name

set username

set password

در مرحله بعدی ساعت را تنظیم می‌کنیم.

setup clockدر این مرحله Setup دیسک های شما را بررسی می کند و بسته به تنظیمات، گزینه های مختلفی را به شما پیشنهاد می دهد.
در راهنمای خود، ما از یک clean Disk استفاده می کنیم، بنابراین چهار گزینه برای انتخاب داریم. ما Guided – the entire disk را انتخاب می‌کنیم، زیرا این راه‌اندازی تکی برای کالی لینوکس است، بنابراین نمی‌خواهیم هیچ سیستم عامل دیگری نصب شود، بنابراین دیسک را پاک می‌کنیم.

اگر داده‌ای از قبل روی دیسک وجود داشته باشد، یک گزینه اضافی (Guided – use the largest continuous free space) نسبت به مثال زیر خواهید داشت. این به تنظیمات دستور می دهد که هیچ داده موجود را تغییر ندهد، که برای راه اندازی دوگانه در یک سیستم عامل دیگر عالی است. از آنجایی که در این مثال اینطور نیست، قابل مشاهده نیست.

اگر می خواهید کالی لینوکس را رمزگذاری کنید، می توانید رمزگذاری کامل دیسک (FDE) را با انتخاب Guided – used entire disk and setup encrypted LVM. و راه اندازی LVM رمزگذاری شده فعال کنید.

setup partition

دیسک را برای پارتیشن بندی انتخاب می‌کنیم.

setup partition_2

بسته به نیاز خود، می توانید انتخاب کنید که همه فایل های خود را در یک پارتیشن – پیش فرض – نگه دارید یا برای یک یا چند دایرکتوری سطح بالا پارتیشن های جداگانه داشته باشید.
اگر مطمئن نیستید که کدام را می خواهید، All files in one partition را انتخاب کنید.

3_setup partition

setup partition_4

در مرحله بعد، آخرین فرصت را خواهید داشت تا تنظیمات دیسک خود را قبل از ایجاد تغییرات غیرقابل برگشت توسط Setup بررسی کنید. بعد از اینکه روی Continue کلیک کردید، نصب تقریباً تمام شده است.

setup partition_5

Encrypted LVM

اگر در مرحله قبل فعال شود، کالی لینوکس اکنون قبل از درخواست رمز عبور LVM، شروع به پاک کردن ایمن دیسک می کند.

لطفاً از قوی بودن رمز مطمئن شوید، در غیر این صورت باید با هشداری در مورد عبارت عبور ضعیف موافقت کنید.

Proxy Information

کالی لینوکس از یک repository مرکزی برای توزیع برنامه ها استفاده می‌کند. در صورت نیاز باید هر گونه اطلاعات پروکسی مناسب را وارد کنید.

setup proxy

Metapackages

در مرحله بعد می توانید Metapackages را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید. انتخاب‌های پیش‌فرض یک سیستم لینوکس استاندارد کالی را نصب می‌کنند و شما واقعاً نیازی به تغییر چیزی در اینجا ندارید.

setup-default-metapackages

Boot Information

سپس برای نصب boot loader GRUB را تأیید کنید.

setup grub_1

هارد دیسک را برای نصب بوت لودر GRUB انتخاب کنید (به طور پیش فرض هیچ درایوی را انتخاب نمی کند)

setup grub_2

Reboot

در نهایت، روی Continue کلیک کنید تا در نصب جدید کالی لینوکس خود راه اندازی مجدد شود.

setup reboot

این مقاله از این منبع ترجمه شده است امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

‫2 نظر

  • عرفان گفت:

    کامل ترین اموزش بود که دیدم هرجا اموزش میدیم و پیش میرفتم به مشکل میخوردم اما این دفعه مششکلم حل شد مرسی واقعا از نویسنده این مطلب

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *